DSC01962W pierwszym wpisie wypadałoby wyjaśnić o co tutaj chodzi. Jak sama nazwa wskazuje, strona dotyczy Patkowa. Jeżeli tutaj trafiłeś/aś, to oznacza, że albo mieszkasz w Patkowie, albo jesteś z Patkowem w jakiś sposób związany. A więc. Mamy zaszczyt zaprezentować pierwszą wersje witryny internetowej poświęconej wsi Patków, położonej na Podlasiu, w województwie mazowieckim, powiecie łosickim, gminie Łosice. Tym wpisem otwieramy nowy rozdział w historii Patkowa, wprowadzamy wieś w XXI wiek. Mimo, że we wsi nie ma internetu, to mamy własną stronę internetową, o którą będziemy nieustannie dbać i ją rozwijać. Nie stawiamy na wyszukany wygląd, lecz na prostotę i treść. To jest dla nas najważniejsze.

Naszą misją jest zgromadzenie w jednym miejscu jak największej informacji o Patkowie, historii wsi, jej mieszkańcach, aktualnych wydarzeniach, kulturze, obyczajach, pogodzie, statystyce i wszystkim co wiążę się z tym terenem. Jest to inicjatywa społeczna i zupełnie prywatna, ma ona służyć mieszkańcom wsi i ludziom z Patkowem związanym. Ma ułatwić kontakt i umożliwić wymianę informacji. Z czasem będą opracowywane teksty, zdjęcia, filmiki i sukcesywnie udostępniane na tej stronie. Jeżeli macie stare zdjęcia, opracowania, własne teksty, wspomnienia, ciekawostki,  historie związane z Patkowem, przyślijcie je proszę wraz z opisem na adres  kontakt@patkow.com, oczywiście opublikujemy je. W ten sposób razem możemy stworzyć własne wirtualne muzeum. W tym momencie razem z Mieczysławem Rakiem zaczęliśmy gromadzić materiały i mam nadzieje, że wkrótce uda się opublikować kilka ciekawych rzeczy, niekoniecznie powszechnie znanych. Na pierwszy ogień idzie LZS;)

Jeżeli ktoś zastanawia się po co jest potrzebna strona internetowa, we wsi nie mającej internetu i liczącej niewiele ponad 250 mieszkańców. Odpowiemy cytując słowa Mieczysława Raka: „Patków to jest jedna z największych wsi”. I niech świat się o tym dowie.

Pozdrawiamy

Zespół patkow.com